loading...

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym zwyczajnym życiu.

W przeciągu dnia wiele razy stykasz się z magnesami przeważnie nie mając tego świadomości. Odgrywają one istotną funkcję w szerokiej rodzinie narzędzi, od popularnych zabawek, komputerów bądź kart kredytowych po skomplikowane urządzenia choćby urządzenie do rezonansu magnetycznego. Rozmiar magnesów waha się od ledwie dostrzegalnych plamek po fabryczne potwory wielkości szafy. Te ogromne są bardzo zauważalne, te małe często schowane są wewnątrz rozlicznych narzędzi gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych lub handlowych, wykonując swoją pracę w ciszy i pozostając przy tym absolutnie niewidocznymi.

Komputery i elektronika.

W laptopach korzysta się z magnesów do zapisywania informacji na przykład na nośnikach pamięci. Magnesy modyfikują położenie tworzywa magnetycznego na dysku twardym w segmentach, które następnie przedstawiają binarne dane. Później komputer odczytuje kierunek ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i przetwarza je na dane zrozumiałe dla przeciętnego użytkownika. W małych głośnikach , które spotykasz w komputerach, telewizorach oraz radiach też używa się magnesów. Zainstalowana w głośniku druciana cewka i magnes zmieniają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Magnesy są wokół nas.

Magnesy demonstrują szeroki arsenał wdrożeń w wielu dziedzinach przemysłu. W generatorach elektrycznych zamieniają energię mechaniczną w elektryczność, zarazem silniki elektryczne wyzyskują magnesy do zmiany elektrycznej energii ponownie w energię mechaniczną. W czasie recyklingu elektromagnesy w podnośnikach łapią oraz transportują ciężkie kawałki metalu, niekiedy ważące tysiące kilogramów. Kopalnie korzystają z magnetycznych separatorów do oczyszczania wartościowych rud metali od rozdrobnionej skały. W przemyśle spożywczym owe magnetyczne separatory likwidują drobne fragmenty metalu ze zbóż , a także innych drobnoziarnistych lub płynnych artykułów spożywczych. Hodowcy bydła używają magnesów do wyłapywania fragmentów metalu, które czasami krowy mogą spożyć w karmie. Krowa zjada magnes razem z pożywieniem. To bynajmniej nie jest dowcip. Magnes przesuwając się przez system trawienny zwierzęcia łapie drobinki metalu.

Magnesy w służbie zdrowia.

Magnesy znajdują się w niektórych często używanych urządzeniach medycznych, takich jak urządzenia do rezonansu magnetycznego. Stosują one mocne pole magnetyczne do generowania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, wykorzystując sygnał do sporządzenia doskonałego, dokładnego widoku kości, narządów i innych tkanek. W takich urządzeniach magnes jest niezwykle silny - tysiące razy silniejszy niż popularne magnesy hobbistyczne. Swoistym przeznaczeniem medycznym magnesów jest usuwanie nowotworów. Lekarz aplikuje wrażliwy magnetycznie roztwór w obręb nowotworu i korzysta z mocnego magnesu do wyzwalania energii termicznej w okolicy zarażonej. Ciepło niszczy komórki nowotworowe bez krzywdy dla zdrowych narządów.

Każdy dzień z magnesem.

Zapewne może być to dla Was nie oczywiste, ale w zwykłym domu znajduje się wiele magnesów. Magnesy na lodówce trzymają papiery, otwieracze do butelek i inne drobne pamiątki wieszane na metalowych drzwiach lodówki. Kompas podręczny obraca igłę magnetyczną, żeby pokazać trasę na północ. Czarny pasek magnetyczny z tyłu karty kredytowej gromadzi informacje w identyczny sposób, jak twardy dysk komputera. Elektroluksy, blendery i pralki mają napędy elektryczne, które pracują dzięki użyciu magnesu. Magnesy są w telefonach, dzwonkach do wrót również w zabawkach dla dzieci. Nasz byt dookoła nas jest wypełniony magnesami.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, lecz nasza firmowa strona https://magnesy.priv.pl już nie obsługuje Internet Explorer'a. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube