loading...

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym powszednim życiu.

W przeciągu dnia sporo razy kontaktujesz się z magnesami niejednokrotnie nie zdając sobie z tego sprawy. Odgrywają one ważną rolę w dużej rodzinie narzędzi, od prostych zabawek, słuchawek i głośników bądź kart kredytowych po profesjonalne urządzenia choćby sprzęt do rezonansu magnetycznego. Wielkość magnesów oscyluje od ledwo zauważalnych drobinek po przemysłowe giganty ważące tony. Owe ogromne są bardzo widoczne, te małe niejednokrotnie ukryte są wewnątrz rozlicznych narzędzi gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych lub handlowych, czyniąc indywidualną misję w ciszy i będąc przy tym zupełnie niedostrzegalnymi.

Elektronika i magnesy.

W laptopach korzysta się z magnesów do gromadzenia informacji na przykład na kartach pamięci. Magnesy zmieniają kierunek materiału magnetycznego na nośniku danych w segmentach, które następnie prezentują binarne dane. Następnie komputer odczytuje kierunek ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i dekoduje je na dane rozpoznawalne dla zwykłego użytkownika. W miniaturowych głośnikach , które znajdziesz w laptopach, telewizorach oraz radiach również stosuje się magnesy. Wewnątrz głośnika cewka z drutu i magnes przekształcają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Magnesy są wokół nas.

Magnesy dają nam wielki arsenał wdrożeń w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych zamieniają energię mechaniczną w elektryczność, jednocześnie silniki elektryczne stosują magnesy do zamiany energii elektrycznej odwrotnie w energię mechaniczną. Podczas recyklingu elektromagnesy w dźwigach chwytają oraz transportują wielkie elementy metalu, niekiedy ważące tysiące kilogramów. Kopalnie wykorzystują magnetyczne separatory do oddzielania wartościowych rud metali od pokruszonej skały. W spożywczym przetwórstwie owe magnetyczne separatory usuwają drobne elementy metalu z ziaren , a także różnych drobnoziarnistych lub płynnych artykułów spożywczych. Farmerzy hodujący bydło wykorzystują magnesy do wybierania kawałków metalu, które na przykład krowy mogą skonsumować w czasie wypasu. Krowa zjada magnes razem z jedzeniem. To bynajmniej nie jest żart. Magnes poruszając się przez układ trawienny zwierzęcia wychwytuje cząsteczki metalu.

Medycyna i zdrowie.

Magnesy znajdują się w pewnych codziennie używanych urządzeniach leczniczych, takich jak maszyny do rezonansu magnetycznego. Stosują one silne pole magnetyczne do uzyskiwania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, wykorzystując sygnał do stworzenia wyraźnego, szczegółowego rysunku kości, narządów i pozostałych tkanek. W takich urządzeniach magnes jest bardzo intensywny - tysiące razy mocniejszy niż popularne magnesy kuchenne. Swoistym przeznaczeniem medycznym magnesów jest uleczanie nowotworów. Lekarz wstrzykuje wrażliwy magnetycznie płyn w obręb nowotworu następnie korzysta z silnego magnesu do wytwarzania energii cieplnej w przestrzeni zainfekowanej. Energia cieplna likwiduje komórki nowotworowe bez strat dla zdrowych organów.

Każdy dzień z magnesem.

Choć najprawdopodobniej jest to dla Was nie widoczne, ale w większość domów odnajdziecie wiele magnesów. Magnesy na lodówce podtrzymują notatki, otwieracze do butelek oraz dziwne małe przedmioty zawieszane na zwykle metalowych drzwiach lodówki. Kompas kieszonkowy obraca igłę magnetyczną, żeby pokazać trasę na północ. Ciemny pasek magnetyczny z tyłu karty kredytowej zapisuje personalia w taki sam sposób, jak w komputerze dysk twardy. Odkurzacze, blendery , a także pralki mają silniki elektryczne, które funkcjonują dzięki użyciu magnesu. Magnesy działają w telefonach, alarmach do drzwi i w dziecięcych zabawkach. Świat naokoło nas jest wypełniony magnesami.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona magnesy.priv.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube