loading...

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym powszednim życiu.

W ciągu dnia mnóstwo razy stykasz się z magnesami niejednokrotnie nie domyślając się nawet ich istnienia. Grają one znaczącą rolę w szerokiej gamie urządzeń, od popularnych układanek dla dzieci, komputerów lub kart kredytowych po profesjonalne maszyny na przykład urządzenie do rezonansu magnetycznego. Format magnesów mieści się w granicach od ledwo zauważalnych plamek po fabryczne bestie ważące tony. Te wielkie są wyraźnie dostrzegalne, te malutkie często pochowane są wewnątrz przeróżnych akcesoriów gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych bądź handlowych, realizując indywidualną pracę w ciszy i będąc przy tym całkowicie niewidzialnymi.

Komputery i elektronika.

W komputerach stosuje się magnesy do przechowywania danych na przykład na nośnikach pamięci. Magnesy zmieniają kierunek materiału magnetycznego na dysku twardym w segmentach, które odtąd przedstawiają binarne dane. Później komputer odczytuje kierunek z każdego segmentu materiału magnetycznego i przetwarza je na dane zrozumiałe dla zwykłego użytkownika. W niewielkich głośnikach znajdujących się w laptopach, telewizorach , a także radiach również używa się magnesów. Wewnątrz głośnika druciana cewka i magnes przekształcają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Nie tylko energia elektryczna.

Magnesy dają nam szeroki wachlarz wykorzystań w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych zamieniają energię mechaniczną w elektryczność, równocześnie silniki elektryczne wyzyskują magnesy do przemiany elektrycznej energii ponownie w energię mechaniczną. W czasie recyklingu elektromagnesy w dźwigach chwytają i transportują ciężkie kawałki metalu, a poszczególne ważące tysiące kilogramów. Kopalnie wykorzystują magnetyczne separatory do oddzielania przydatnych rud metali od pokruszonej skały. W spożywczym przetwórstwie owe magnetyczne separatory wykluczają drobne elementy metalu z nasion oraz różnych drobnoziarnistych albo płynnych towarów spożywczych. Gospodarze hodujący bydło używają magnesów do wybierania kawałeczków metalu, które na przykład krowy potrafią zjeść na pastwisku. Krowa połyka magnes razem z pożywieniem. To wcale nie jest dowcip. Magnes przesuwając się przez organizm zwierzęcia łapie drobinki metalu.

Zdrowie i medycyna.

Magnesy znajdują się w niektórych często stosowanych urządzeniach leczniczych, takich jak urządzenia do rezonansu magnetycznego. Wykorzystują one silne pole magnetyczne do wywoływania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, eksploatując sygnał do stworzenia wyraźnego, kompletnego obrazu kości, narządów , a także pozostałych tkanek. Magnes w takich urządzeniach jest bardzo skuteczny - tysiące razy mocniejszy niż popularne magnesy domowe. Swoistym wykorzystaniem leczniczym magnesów jest usuwanie nowotworów. Lekarz wstrzykuje wrażliwy magnetycznie płyn w obszar nowotworu następnie korzysta z mocnego magnesu do wytwarzania energii termicznej w okolicy zainfekowanej. Ciepło niszczy komórki nowotworowe bez strat dla zdrowych organów.

W domu.

Chociaż możliwe, że jest to dla Was nie widoczne, ale w waszym mieszkaniu znajduje się wiele magnesów. Magnesy na lodówce podtrzymują notatki, otwieracze do butelek oraz osobiste drobne przedmioty wieszane na zwykle metalowych drzwiach lodówki. Kompas podręczny obraca igłę magnetyczną, by wskazać drogę na północ. Ciemny pasek magnetyczny z odwrotnej strony karty kredytowej przechowuje informacje w identyczny sposób, jak dysk twardy komputera. Odkurzacze, roboty kuchenne i pralki mają napędy elektryczne, które działają dzięki użyciu magnesu. Magnesy działają w telefonach, dzwonkach do drzwi i w zabawkach dla dzieci. Nasz byt dookoła nas jest pełen magnesów.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, ale nasza firmowa strona https://magnesy.priv.pl już nie wspiera IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Google Chrome, Mozilla Firefox albo Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube