loading...

Widać, że rosną ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są wysokie ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest systematyczny silny progres cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odkłada się to na wycenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelakich towarów konstruowanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej niektóre z poznanych czynników takiej okoliczności...

  • Centralne sterowanie Chińskiego Rządu zakresem stawek podstawowych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co nienaturalnie podnosi wycenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, ale znaczne koszty osłony środowiska, które nierozłączne są z aktualnymi normami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej kosztowne w niepracujących obecnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie mają rywali na rynku wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeśli idzie o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich jedynie utrwala monopolistyczną role Chin, natomiast ograniczona oferta w porównaniu do wzrastającego zapotrzebowania dopuszcza sposobność podnoszenia odpłatności bez zahamowań.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W reakcji na sytuacje na rynku doradzamy:

  • Przeprowadzić analizy bieżących oraz przyszłych projektów by móc w pełni zaplanować zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Wykup zapobiegawczy dużej porcji magnesów co zabezpieczy nas przed ewentualnym przyrostem cen, a dodatkowo da nam subtelniejszą strategię podwyżek cen naszego produktu nie odczuwalną właściwie dla bezpośrednich przyszłych odbiorców.
  • Rozważenie zastąpienia magnesów stosowanych do obecnej chwili magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Musimy mieć świadomość, że współczesny rynek handlu magnesami znacznie skrócił czasy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie potrafią stać się podstawą zatem będzie to miało naturalny wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, ale nasza firmowa strona https://magnesy.priv.pl już nie wspiera Microsoft IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube