loading...

Widać, że wzrastają ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są duże ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest regularny silny progres wartości wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odbija się to na wycenach magnesów NdFeB, i w następstwie na cenach wszystkich produktów konstruowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z poznanych powodów takiej sytuacji...

  • Decyzyjne sterowanie Chińskiego Rządu pułapem cen podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co nienaturalnie winduje wycenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednakże duże koszty osłony środowiska, które powiązane są z obecnymi wytycznymi, ważnymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie odczuwalne w niedziałających obecnie, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie mają konkurencji w sektorze wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeżeli idzie o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich jedynie umacnia monopolistyczną kondycje Chin, natomiast niska podaż w przeliczniku do rosnącego zapotrzebowania pozwala na możliwość podwyższania odpłatności bez ograniczeń.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W reakcji na sytuacje na rynku sugerujemy:

  • Przeprowadzić badania aktualnych oraz przyszłych planów aby móc w maksymalnym zakresie przewidzieć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Skup zapobiegawczy znacznej ilości magnesów co ustrzeże nas przed ewentualnym wzrostem cen, a dodatkowo zapewni nam spokojniejszą strategię podwyżek cen własnego towaru nie dostrzegalną istotnie dla naszych przyszłych klientów.
  • Przemyślenie podmienienia magnesów użytkowanych do tej chwili magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba dysponować wiedzą, iż obecny rynek handlu magnesami zdecydowanie ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w najbliższym okresie potrafią stać się podstawą zatem będzie to miało naturalny wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, ale nasz serwis https://magnesy.priv.pl już nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer. Zaktualizuj przeglądarkę na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube